Afrykańskie Zimbabwe nie może być postrzegane, jako najlepszy przykład stabilności finansowej. Jest wręcz przeciwnie - stało się ono żywym symbolem współczesnej hiperinflacji. Ale czy jego problemy można naprawić za pomocą najnowszej wersji Zimbabwe Dolara? Tym razem wspartego koszykiem walutowo-złotowym.
Wszyscy zainteresowani wydobyciem złota wiedzą, że głównymi krajami producenckimi są Chiny, Rosja i Australia. Powszechnie wiadomo również, że to Afryka, Azja oraz Ameryka Środkowa i Południowa dominują w analizach dotyczących geograficznej dystrybucji złota. Ale jest przy tym jeden region, któremu zwykle nie poświęca się wystarczająco dużo uwagi, a przynajmniej nie na tyle, na ile zasługuje. Jest to Azja Środkowa.
Dziś spróbujemy odpowiedzieć na kilka interesujących sektorowo pytań: W jaki sposób mennica /rafineria może dostać akredytację LBMA? Jaką wagę ma takowa w sektorze? Co to w ogóle oznacza? Czym akredytacja różni się od członkostwa w LBMA? Czy ma to przełożenie na mniejsze produkty? Oraz czy mennice / rafinerie nieposiadające takowej akredytacji należy traktować... Inaczej?
Tym razem bez przydługiego i kwiecistego wstępu - bo aktywa które opiszemy, po prostu go nie potrzebują. Bitcoin i złoto. Oba super gorące w 2024 roku. Każde z nich ma swoje własne podejście anty-fiat. Oba mają bardzo głośną i często fanatyczną bazę fanów. Każde ma inną historię do opowiedzenia.
Ile to jest 5%? To kwestia względna. Gdybyśmy mieli 1000 dolarów, byłoby to pięćdziesiąt. Na rynkach akcji lub towarów byłby to niezły zysk lub strata. Jako marża dla podmiotu produkującego towary - jest to zależne od rodzaju towarów i występujących kosztów - ponieważ będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą EBITDĘ.